Home » Products » Applicators » MRDP
| Edition | Restyling |
| Feed | Right-side feed |
| Feed system | Pneumatic |
| Working height | 135.8 ±0.02 mm (5.35 in) |
| Stroke | 30 / 40 mm (1.18 / 1.57 in) |
| Cable cross-section | Max 10 mm² (7 AWG) |
| Terminal pitch | Max 38 mm (1.5 in) |
| Terminal thickness | Max 1.2 mm (0.047 in) |
MRDP is the right-feed version of MRSP, designed to suit specific machine configurations. Ideal where production layout requires a different feeding direction, it delivers the same pneumatic performance and consistent repeatability.